“O všem, o čem se rády bavíme ...”   

Skvělé španělské recepty!

Publikováno: 27.06.2014

Skvělé španělské recepty!

Už jste navštívili Španělsko? Španělsko patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Je to nejen krásným mořem a nádhernými plážemi, ale také místní kulturou, architekturou, tradicemi a památkami. To vše doplňuje jedinečná španělská kuchyně, která potěší všechny vaše chuťové pohárky. Do španělské gastronomie se zkrátka nejde nezamilovat. Tradiční jídlo stačí doplnit kvalitním vínem a gurmánský zážitek je na světě.

Co je typické pro španělské recepty Je to zejména kombinace kvalitních surovin a originálního koření. Ve španělské kuchyni je často využívána zelenina a jeho naprostým základem je kvalitní olivový olej. Všechna jídla jsou čerstvá. Vyzkoušeli jste některý z typicky španělských pokrmů, jako je paella recept, kterou je možné připravovat na tisíce možných způsobů?

Paella původně pochází ze španělského města Valencie. Postupně se však rozšířila a každý kraj do původního paella receptu přidal novou surovinu. Setkat se tak můžete s tradiční paellou se zeleninou, masem, fazolemi a kořením, nebo s paellou s mořskými plody, paellou mix atd. Variant je opravdu velká spousta – můžete si tak vybrat přesně to, co máte rádi. Najděte si dobrý recept na paellu a uvařte si i u vás dom tu pravou španělskou paellu.