“O všem, o čem se rády bavíme ...”   

Hlavní výhody manželství

Publikováno: 27.06.2011

V současné době by mnozí lidé bohužel spíše hledali mínusy manželství než jeho klady. Je to škoda, jelikož manželství je jakousi již tradiční institucí, která přináší velké množství výhod. Podívejme se na tyto výhody zblízka.

V první řadě je třeba konstatovat, že manželství je založeno na lásce. Již dávno tomu není tak, že by si ženy vybíraly bohaté a urozené ženich a opačně. Pravda je ovšem taková, že poradna pro partnerské vztahy se i s tímto někdy může setkat. V dnešní době by měla být základem každého vztahu zcela určitě vzájemná láska mezi mužem a ženou. Tato láska se projevuje jak samotným fyzičnem, tak i tím, že je jeden pro druhého ochoten udělat cokoli.

Partnerská poradna mluví úplně stejně, jelikož když některá z těchto stránek chybí, je manželství odsouzeno k zániku. Manželé by spolu určitě měli vydržet jak v dobrém, tak i ve zlém. Ostatně toto si manželé slibují i tehdy, když se berou. Manželská poradna na toto upozorňuje většinou již až v samotné fázi rozvodu. Je to škoda, jelikož lidé by si měli určitě rozmyslet to, co sliboval na počátku, než došlo k samotné svatbě. Velkou výhodu manželství je určitě také to, že je možné o partnerovi získávat informace třeba při jeho nemoci.